Sevis motivēšana ar “svinēšanu”

Motivēt pašam sevi nav viegli. Tomēr, tieši no šīs prasmes var būt atkarīgs tas, vai mēs sasniegsim to, ko vēlamies – vai apgūsim jaunu valodu, vai notievēsim, vai ieviesīsim jaunus paradumus savā dzīvē.

Lai noturētu motivāciju sasniegumiem pietiekāmā daudzumā, viens no veidiem ir pielietot vienu no t.s. ārējiem motivātoriem – svinēšanu. Lai svinēšana būtu motivējoša, ir svarīgi svinēt pareizi.

  • Svinēšanai ir jābūt vieglai, pieejamai un tai pat laikā tam, ko mēs sev kaut kādu iemeslu dēļ neatļaujam vai atliekam. Piemēram, ja par kāda mērķa saniegšanu mēs uzliekam sev kā svinēšanu ballītes apmeklēšanu, bet paši esam introverti, skaidrs, ka tā nav nekāda svinēšana.  Iespējams, ka svinēšana šajā varētu būt jauna mīksta pleda iegāde, vai forša seriāla skatīšanās, vai aiziešana uz individuālu pirts rituālu.
  • Ir svarīgi svinēt konstruktīvus kvalitatīvos panākumus. Nav vērts svinēt sporta kluba apmeklējumu nedēļas garumā, ja mēs tajā nevis izpildījām programmu, bet taisījām selfijus.
  • Svarīgi izvēlēties tādu svinēšanas veidu, kurš atbalsta mūsu sasniegumus. Piemēram, ja mēs tieviējam, tad svinēšana ar kūciņu nav īsti tas, kas atbalstīs tievēšanas procesu.
  • Svinēšanai ir jābūt interesantai. Mums būtu jājūt azarts attiecībā uz svinēšanu, jo tas notur motivāciju vajadzīgā lielumā. Piemēram, šeit var izmantot derības pašam ar sevi vai ar kādu citu. “Ja izdaru tik – svinu tā, ja tik, ir papildus svinēšana ar to!”

Kā svinēsiet raksta izlasīšanu? 🙂

Ja tev patika raksts, lūdzu nospied Like (zem virsraksta), lai varu zināt, vai turpināt dalīties ar informāciju par šo tēmu. Paldies!

Tags: