Pārslēgt ātrumu lēmuma pieņemšanā

Dzīvojot zem nepārtrauktā vīrusa draudu sloga neskaidrā situācijā, ar nespēju kaut kā efektīvi ietkmēt tā sekas, var parādīties vēlme/tendence pieņemt ātros lēmumus.

Tas var notikt tāpēc, kā viss, ko mēs vēlamies tagad, ir pēc iespējas ātrāk atgūt kontroli par situāciju un atgriezt stabilitāti kaut vai tājā stāvoklī, kurā tā bija pirms Covid-19.

Biznesā tas var izpausties ar ātriem bezatgriezeniskiem lēmumiem – atlaist darbiniekus, mainīt produktu, pacelt cenas, slēgt biznesu vispār.

Uzmanību prasa tas fakts, ka to, kas notiek pasaulē šobrīd, pasaule vēl nekad nav piedzīvojusi. Šī ir jauna situācija. Pieņēmums, ka mēs spējam ātri ‘pareizi’ reaģēt ilgstošas neziņas situācijā nav pārbaudāms, jo nav ar ko salīdzināt.

Šobrīd būtu javeltī laiks tam, lai izvērtētu dažādus lēmumus un to iespējamās sekas, paralēli darot nepieciešamās lietas, tik daudz, cik tas ir iespējams, lai virzība uz vēlamo mērķi saglabātos un, tai pat laikā, lai saglabātos balansa sajūta.

Katru lēmuma variantu ir jāpārbauda, pirms tiek pieņemts galējais lēmums. Tas nozīmē mikrolēmuma prototipa ieviešanu, mērīšanu, iespējams, uzlabošanu, mērīšanu un tikai tad galējā lēmuma pieņemšanu.

Pēc iespējas saglabājot to, kas strādā.