Laiks biznesa fantāzijām

“Neliela vai videjā biznesa īpašniekam būtu jāiemācās deleģēt, lai viņam pietiktu laika biznesa fantāzijām!” – tā atbildēja ražošanas uzņēmuma īpašnieks uz jautājumu, kas, viņaprāt, ir lielākais deleģēšanas ieguvums.

Un kas ir biznesa fantāzijas? Tās ir attīstības iespējamās vīzijas, tās ir vajadzīgas, lai īpašnieks jūt un zina, ka tādas iespējas pastāv, lai nejustos ieslēgts “izdzīvošanas ritenī”. Tikai viņš pats var sev tās organizēt. Protams, ja tam ir laiks. Šim laikam ir jābūt!

Uzņēmuma ofisā, par kuru jau rakstīju (Pārmaiņu blakne), kā rezultāts koučinga sesijām, notika sekojošais:

  1. Pienākumu pārdalīšana – ofisa darbinieki savā starpā samainīja savus darba pienākumus, ieskaitot dažus, kurus līdz šim veica vadītājs, kas ir arī īpašnieks. Katrs izvēlējās tos darbus, kuri viņam sanāk vislabāk un sagādā vismazāk stresa. Brīnumainā kārtā, darbu, kuru negrib darīt neviens, nepalika.
  2. Viens no ofisa darbiniekiem, tas, kurš “stāv vistuvāk naudai” plānotjot ražošanu, izteica vēlmi daļu algas saņemt kā procentu no pasūtījumiem (līdz tam bija fiksēta alga, kura bija lielāka, nekā vidēji Latvijā par šo amatu). Vadītājs un darbinieks vienojās par šo uz noteiktu laiku. Un jau tagad redz (pēc 3 nedēļām), kā plānošana kļuva kvalitatīvāka un šī darbinieka alga būs nedaudz lielāka, bet neesot žēl, jo laika zudumi samazinājās.
  3. Cits ofisa darbinieks atrada veidu, kā kvalitatīvāk sekot pasūtītāju iemaksām, atrast “pazudušo naudu”, par ko no partnera saņēma uzslavu “Exelent solution! And it is so easy!”
  4. Ofisa darbiniekiem notika 3 dienu specifiskas darba apmācības, kad viņus ēnoja partneru kolēģi, katram uzlabojot procesu 1-3 pozīcijās.

Vadītājam/uzņēmuma īpašniekam parādījās laiks biznesa fantāzījām – kuru sekas ir ieplānota tikšanās Lietuvā ar līdzīga biznesa partneriem ar domu ieiet plašākajā tirgū.

Kamēr viss šis notika, sesijas klātienē nenotika, man bija tikai sarunas ar vadītāju pa telefonu. Koučingu jau atkal gaida uzņēmumā – “Vajag feedback par notikušiem procesiem, tad individuālās sesijas ofisa darbiniekiem, tad jāpaskatās, varbūt, tomēr arī ražošanas darbiniekim? Sakarā ar pienākumu maiņu vajag nofokusēties uz noteiktu periodu. Turpinām, ceturtdienas – koučinga dienas! Jeva, pieraksti! Un jā, par to biznesa fantāziju, to vajag arī izrunāt, pirms notiks tikšanās Lietuvā.”

#Mīlusavudarbu!

Bilde paņemta frankie’s / shutterstock.com