Kad lojālie klusē

Komandā katrs ir svarīgs. Svarīgs ir arī katra viedoklis. Komandā katrs var, tas arī ir nepieciešams, izteikt savu viedokli darba uzdevumu labākai risināšanai.

Gadās tā, ka komandas lojālakie darbinieki savas domas var neizteikt un nepiedāvā savas idejas, īpaši stresainās un sarežģītās situācijās, tādā veidā viņu klusēšana var bremzēt labākā rezultāta sasniegšanu. Šie lojālie darbinieki klusē ne tāpēc, ka viņiem nav ko teikt, vai nav ar ko dalīties.

Komandas spēlētājiem ir dažādas lomas, kuras tiek izvēlētas no spēlētāju pērsonības īpašībām, prasmēm un zināšanām. Bieži vien vislojālākie komandas spēlētāji ir tie, kuriem rūp, lai katrs komandas biedrs justos labi, lai nebūtu konflikti, lai darbs rit viegli un pozitīvi. Ar laiku tie kļūst par uzticības personām: katru uzklausa, katru saprot, katru atbalsta.

Kad rodas spriedze, šo mieru nesēju īpašības pastiprinās tādā veidā, ka viņi aizbīda savu personīgo tālāk, pastiprinot rūpes par citu mieru. Stresainā situācijā, kad ir jāpiedāvā risinājumu, viņi “nospiež” savu ideju, pat ja tieši viņi ir labākaie speciālisti noteikto problēmu risināšanā, un atbalsta citu, bieži vien skaļāk izteiktas, bet ne tik produktīvas idejas. Miera nesēji jūt milzīgu diskomfortu no tā, ka viņu idejas var pastiprināt apkārtējo spriedzi, līdz tā tiks izskaidrota, līdz katrs sapratīs, bet viņiem nav iekšējo resursu skaidrot tad, kad visi ir nemierā. Un viņi izvēlas klusēt.

Ko darīt, ja jums komandā ir tieši tāds kluss lojāls labs speciālists. Aiciniet viņu izteikt savu ideju pirmajam, dodiet laiku, lai tas izskaidro, nepārtrauciet. Pēc tam lai savus viedokļus izsaka pārējie.

Parasti mēs darām otrādi, tad, kad visi izplūcas, pēkšņi ievērojam to kluso un jautājam: “Tu visu laiku klusē, ko tu domā?”. Un bieži vien tieši viņa ideja ir ļoti laba. Bet dažreiz, tad, kad ir pavisam liels stress, aizmirstam par kluso darbinieku un tā arī neuzzinam labāko risinājumu.

Pamēģiniet! Iespējams, jūsu komanda iegūs vairāk laika!

Ja raksts bija noderīgs, lūdzu uzspied Like augšā zem virsraksta 🙂

 Pateicos! Lai ražīgs 2019.gads!