Kā stādīt koku tuksnesī

Modernājā uzņēmējdarbībā nepārtraukta izmaiņu ieviešana ir kļuvusi par ikdienu, jo savādāk nemaz nevar izdzīvot.

Jebkurai pārmaiņai, lai cik efektīva tā būtu pati par sevi, ir nepieciešams nodrošināt atbilstošu vidi. Tas nozīmē, ka pārmaiņas ieviešanai ir jāveic esošās situācijas novērtējums un jāpadomā par to, kādi apstākļi ir nepieciešami, lai ieviestā novitāte pēc iespējas ātrāk “iedzīvotos” un nestu gaidāmo rezultātu.

Dažādu iemeslu dēļ gadās, ka izmaiņas ieviešana uzņēmumā pati par sevi tiek uzskatīta par automātisku “trigeri” vai “slēdzi” pārmaiņām. Piemēram, ieviešot jaunu kārtību, ka uz jebkuru e-pastu ir jāatbild darba laikā 1 stundas laikā, gaidīt, ka tādā veidā darbiniekam izveidosies paradums vismaz reizi stundā pārbaudīt savu e-pastu un, pie viena, arī darba uzdevumu sarakstu un tas, savukārt, automātiski uzlabos iekšējo un ārējo komunikāciju un darba izpildi plānotājā laikā. Stādot koku tuksnesī var domāt, ka tas iedzīvosies un metīs ēnu karstā dienas laikā. Bet, cik liela varbūtība, ka tas tiešām tā būs?

Vai jums ir dārzs? Vai ir dārzs kādam jūsu paziņam? Vai esat satikuši jaunos trakos dārzniekus, kuri stādā visu, ko tik var atļauties iestādīt, jo pēkšņi atklāja sevī dārznieka garu? (Te, patiesībā, rakstu par savu pieredzi ar dārza iekārtošanu. Bet zinu, ka daudziem jo daudziem bija jāiet šim cauri: tu pērc foršus stādus un stum tos zemē kur pagadās, jo gribās rezultātu tulīt!) :))) ) Ieviešot pārmaiņas bez augsnes sagatavošanas mēs rīkojamies kā dārznieki iesācēji, kuri tic, ka iebkas, kas ir ielikts zemes caurumā un kārtīgi laistīts – augs! Diemžēl, nē. Diemžēl, ne tā.

Jebkurai pārmaiņai ir jāsagatavojas. Pie tam, atbilstoši tieši šai pārmaiņai. Tas ir jādara kādu laiciņu pirms pārmaiņas ieviešanas, nevis kopā ar jauninājumu. Tā, kā to dara pieredzējušie dārznieki – izveidojam vīziju, izpētam vīzijas realizēšanas variantus, izvēlamies mums labāko, plānojam, sagatavojamies stādīšanai, stādam un kopjam!

Tik viegli, kā iestādīt koku.

Kā stādīt koku tuksnesī http://sotok.net/novosti-kratko/19-sad-i-ogorod/447-v-pustyne-vyrastut-lesa.html