Kā sev palīdzēt mācīties darba laikā

Ofisa darbinieki pavada pie datora vidēji 6,5 stundas dienā. Apmēram 28% laika tie tērē e-pastiem, 19% – informācijas noskaidrošanai un apkopošanai, un 14% formālai un neformālai komunikācijai (Josh Bersin, Marc Zao-Sanders). Tāda ir ikdiena. No otras puses, tieši šie darbinieki, kā otru motivējošāko darba faktoru pēc atalgojuma, nosauc apmācības uzņēmumā. Laika apmācībām darbā parasti nav un bez apmācībām krīt motivācija strādāt. Apburtais loks. Kā sev palīdzēt?

Praktizējiet apzinātību. Piemēram, mums ir paradums dalīties ar kolēģiem ar dažādu interesanu informāciju e-pastos (neformālā komunikācija). Dariet to apzināti – sūtiet tādu informāciju, kura palīdzēs jūsu uzņēmumam/nodaļai/komandai apgūt tiešām vajadzīgas prasmes. Ja jūs esat tas, kam sūta dažādu “interesantu” informāciju, palūdziet, lai turpmāk sūta informāciju par jums apzināti interesējošo tēmu.

Pierakstiet interesējošās un nepieciešamās tēmas. Informācijas plūsma ir milzīga, mēs atri zaudējam uzmanību un ar to arī laiku. Lai būtu vieglāk izlemt, kam pieslēgt savu uzmanību un ko droši laist garām, izveidojiet tās informācijas sarakstu, kura jums tiešām ir vajadzīga un atvieglos jūsu darba gaitas vai dzīves situāciju.

Pierakstiet jautājumus, uz kuriem meklējat atbildes. Pierakstītie jautājumi palīdzēs ātrāk atrast uz tiem atbildes. Ja jums ir gatavi jautājumi, jūs variet tos uzdot gan sarakstē, gan sarunā ne tikai kolēģim, bet jebkurā brīdī, kad sastopat cilvēku, kurš orientējās dotajā jautājumā.